top of page

הג׳ונגל של גיל ההתבגרות

קבוצת הורים להבניית כלים להורות קשובה למתבגרים

גיל ההתבגרות הוא סוער ומבלבל עבור ילדינו בכל רובד אפשרי- מהפיזיולוגי, קוגניטיבי ורגשי ועד לרובד הרוחני (גיבוש תפיסת העולם וה"אני מאמין שלי"). באופן בלתי צפוי הרגשות משתנים בתדירות גבוהה משמחה לעצב מכעס לנינוחות, ומהנאה לכאב. מה שהופך, לא פעם, את התקופה הזו למטלטלת גם עבורינו ההורים, החווים בה "התקפות מבחוץ" (אמירות והתנהגויות של ילדינו) ו"התקפות מבפנים" ( מחשבות שלנו על האופן בו אנו מתנהלים).

 

כאמור, ההורות למתבגרים שלנו יכולה להיות מורכבת בנסיבות הטובות ביותר ועל אחת כמה וכמה כשמודבר במתבגרים הסובלים מקשיים רגשיים (דכאון, חרדה, או סי די), קשיים חברתיים, קשיי למידה והפרעות קשב וריכוז.

אז מה עושים?

מרחיבים את הידע שלנו ורוכשים פרקטיקות חדשות!

בעשור האחרון צברתי אינפורמציה וניסיון קליני מהמפגש עם ההורות למתבגרים הסובלים מקשיים רגשיים, חברתיים, קשיי למידה והפרעות קשב וריכוז. ההתמודדות המאתגרת לפצח כל פעם מחדש את הסיפור האישי של כל מתבגר/ת והסיפור הבינאישי שלהם/ן עם הוריו הוו עבורי את הבסיס לפיתוח מספר מערכי התערבות להורות קשובה למתבגרים.

אני מזמינה אתכם ההורים להצטרף לקבוצה משותפת של הורים בהנחייתי.

בכל מפגש נדון בנושא מרכזי אחד בו נעמיק.  כך, תקבלו הבנה רחבה ומשמעותית על נושא זה  כולל תיאוריות רלבנטיות, וטכניקות שיעמדו לרשותכם בהתמודדות היומיומית הלכה למעשה.

למי?

הורים לנערים ונערות בגילאי ההתבגרות (10+).

מה יהיה בכל מפגש?

 

מפגש ראשון- מבוא לגיל ההתבגרות          

נצלול לראש של המתבגר/ת שלנו (כמו בסרט "יום במלכודת") בכדי לטעום ולהרגיש את חווית ההתבגרות שלהם; נדבר על מה שחשוב שנדע, נבין ונחכים כדי להיות פחות ריאקטיבים (תגובתיים) לילדינו ויותר פרואקטיבים (יוזמים ומנהלים את הסיטואציה).
 

מפגש שני - עידן המסכים

האינטרנט, פיתוח האייפון וההתפתחות הדיגיטלית יצרו אינסוף אפשרויות מיטיבות ובו זמנית הביאה לפתחינו מורכבויות חדשות בהיבט החברתי-רגשי.

 

מפגש שלישי- סקס, סמים ופיתויים ברשת

גיל ההתבגרות טומן בחובו הן התנסות וחקירה משמעותיים להתפתחות והן מפגש עם פיתויים מבלבלים: רשתות חברתיות, סמים ואלכוהול. אלו מהווים מקור בלתי נדלה ללחץ, לחרדה ולפחד שלנו ההורים. אנו ההורים מייצגים עבור ילדינו גם את "החוק" בבית וככזה, תפקידו לשמור על הגבולות של המתבגר/ת שלנו בין מותר לאסור ובין נכון ללא נכון (בהתאם לערכים שלנו).

מפגש רביעי- מיניות בגיל ההתבגרות

נושא משמעותי, רחב וטעון במבוכה עבור רבים מאיתנו. למבוכה מצטרפת פעמים רבות חווית בושה שמוטמעת ברמה התרבותית ומכאן הקושי לגעת בנושא באופן שמייצר בנו ההורים יותר נינוחות. 

מפגש חמישי ואחרון- סיכום וכלים להמשכיות

עלות:

 1500 ש״ח למשפחה, תשלום מראש לכל המפגשים

עכשיו במחיר מבצע- 1000 ש״ח לכל הסדרה לנרשמים עד 31 באוקטובר.

 

 

 

 

מתי?

ימי רביעי בשעות 20:00-21:30

בתאריכים:
2/11, 16/11, 30/11, 14/12, 28/12

קבלת לינק להשתתפות:

ביום המפגש ישלח לך לינק לזום לאימייל לכתובת האימייל עימו נרשמת לקבוצה.

מה קורה אם אני מפסיד מפגש:

הקלטה תישלח לך באימייל עד שבוע לאחר המפגש לצפייה בזמנך החופשי למשך חודש.

 

מדיניות ביטולים:

-ניתן לבטל ולקבל החזר מלא עד יום לפני מועד מפגש ראשון.

-באם לא יתאפשר לך להתשתתף באף אחד מהמפגשים תקבל.י הקלטות של המפגשים לצפייה בזמנך החופשי, למשך חודשיים.

 

 

 

 

 

 

 

:

קבוצת הורים למתבגרים
bottom of page